close
تبلیغات در اینترنت
چگونه بدون کنکور وارد رشته های پزشکی شویم؟
loading...

درخت دانش

چگونه بدون کنکور وارد رشته های پزشکی شویم؟  رشته پزشکی بدون کنکور آیا واحدهای دانشگاه آزاد داخل کشور رشته های پزشکی و پیراپزشکی را به صورت بدون کنکور پذیرش خواهند کرد؟ چه رشته هایی را در دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام می کنند ؟ لیست رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران مهر ماه نیمسال اول 97 ؟ آیا پذیرش رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه بین المللی واقعیت دارد ؟(دانشگاه بی المللی کیش) تراز قبولی رشته های پزشکی پردیس خودگردان بر اساس کنکور سراسری ؟ لیست رشته های پیراپزشکی بدون کنکور…

چگونه بدون کنکور وارد رشته های پزشکی شویم؟

درخت دانش بازدید : 9 یکشنبه 07 مرداد 1397 نظرات ()

چگونه بدون کنکور وارد رشته های پزشکی شویم؟ 

رشته پزشکی بدون کنکور

آیا واحدهای دانشگاه آزاد داخل کشور رشته های پزشکی و پیراپزشکی را به صورت بدون کنکور پذیرش خواهند کرد؟

چه رشته هایی را در دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام می کنند ؟

لیست رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران مهر ماه نیمسال اول 97 ؟

آیا پذیرش رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه بین المللی واقعیت دارد ؟(دانشگاه بی المللی کیش)

تراز قبولی رشته های پزشکی پردیس خودگردان بر اساس کنکور سراسری ؟

لیست رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دانشگاه ازاد مهر ماه ؟

زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور نیمسال اول 97 دانشگاه آزاد ؟

لیست رشته های بدون کنکور رشته تجربی برای نیمسال اول مهر ماه کدامند ؟

شرایط تحصیل در خارج از کشور رشته های پزشکی بدون آزمون چگونه می باشد؟

نحوه پذیرش داوطلبان پزشکی بدون کنکور نیمسال اول 97-98 چگونه است؟ (سوابق تحصیلی ملاک پذیرش خواهد بود!)

و ...؟؟؟

رشته های پزشکی بدون کنکور

درخت دانش در این پست قصد دارد تا واقعیت رشته های دانشگاهی بدون کنکور را برای شما دوستان عزیز تشریح نماید، و پاسخ سوالات متعددی و ابهامات را که داوطلبان عزیز در ذهن داشته اند و با مشاوره تحصیلی درخت دانش تماس گرفته اند را پاسخ دهد.

پذیرش پزشکی بدون کنکور داریم یا نه؟

رشته های پزشکی و پیراپزشکی دو سالیست که وارد لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد شده اند، و هر ترم احتمال این وجود دارد که به این لیست رشته ها، رشته های پزشکی و پیراپزشکی اضافه شوند، برای مثال ما در بهمن ماه 96 بر اساس پیش بینی هایی که مشاوران درخت دانش، در ارتباط با سنجش دانشگاه آزاد داشتند شاهد بودیم که رشته دامپزشکی جز این لیست رشته ها قرار بگیرد و نسبت به بازار کار خوب این رشته طرفداران زیادی برای ثبت نام این رشته و رشته های دیگر پزشکی بدون آزمون اقدام کردند.

رشته های پزشکی بدون کنکور نیمسال اول 97

آخرین رتبه و تراز قبولی رشته پزشکی پردیس خودگردان

بر اساس اطلاعات افراد پذیرفته شده در کنکور سال 96 در پردیس دانشگاه خودگردان، در زیر کارنامه قبولی رشته پزشکی 3 نفر از پذیرفته شدگان کنکور 96 در مناطق 1_2_3 را برای شما قرار داده ایم تا نمونه ای باشد برای انتخاب رشته پزشکی کنکور سراسری 97 برای دانشگاه پردیس خودگردان و تا حدی بتوانیم برا اساس همین رتبه ها و درصدها درصد قبولی خود را بالاتر ببریم.

 

ادبیات فارسی 56% 74% 52%
عربی 62% 55% 52%
دین و زندگی 76% 82% 52%
زبان انگلیسی 24% 59% 46%
زمین شناسی -2% 0% 2%
ریاضی 14% 39% 26%
زیست شناسی 48% 55% 66%
فیزیک 43% 27% 35%
شیمی 45% 34% 38%
منطقه 3 2 1
رتبه در منطقه 2956 4369 2860
رتبه کشوری 14335 9193 9099
شهر محل سکونت زاهدان گرگان مشهد

 

 

رشته محل قبولی

پردیس خودگردان- علوم پزشکی زاهدان-نیم سال دوم پردیس خودگردان-علوم پزشکی زاهدان-نیم سال دوم پردیس خود گردان-علوم پزشکی زاهدان-نیم سال دوم

انتخاب رشته کنکور سراسری 97

انتخاب رشته کنکور سراسری 97 خود را برای رشته های پزشکی با هر رتبه ای به مشاوران مجرب درخت دانش بسپارید، برای ارتباط با مشاورین ما میتوانید با شماره 9099072943 تماس حاصل نمایید و یا برای رزرو وقت انتخاب رشته تخصصی حضوری به موسسه ار طریق تلگرام به شماره 09033806196 جهت هماهنگی پیام ازسال نمایید.

برای اطلاع بیشتر رشته های پزشکی دانشگاههای پردیس خودگردان بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

پزشکی پردیس خودگردان

برای اطلاع از لیست رشته های جدید بدون کنکور پزشکی و پیراپزشکی نیمسال اول مهر ماه 97 دانشگاه ازاد و پذیرش بدون کنکور پزشکی دانشگاه بین الملل کیش که بر اساس صرفا سوابق تحصیلی پذیرش خواهند کرد می توانید با مشاوران درخت دانش با شماره گیری شماره 9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید، و یا بر روی لینک های رنگی رشته ها کلیک نمایید:

رشته های پیراپزشکی بدون کنکور

میکروبیولوژی بدون کنکور

دامپزشکی بدون کنکور

پرستاری بدون کنکور

مهندسی پزشکی بدون کنکور

رشته های پزشکی بدون کنکور

امکان تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی بدون کنکور در دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی کاربردی، علوم پزشکی و .. وجود ندارد. اما به صورت تکمیل ظرفیت و با شرط سوابق تحصیلی برای نیمسال دوم 96-97 و برای اولین بار طی سالهای گذشته دانشگاه آزاد اقدام به پذیرش خواهد کرد.

رشته های پیراپزشکی از جمله بهداشت محیط و دامپزشکی و میکروبیولوژی و ... بدون کنکور در مهرماه 96 پذیرش انجام شده است.

تحصیل در خارج از کشور 

نکته مهم:

با توجه به اینکه رشته های پزشکی بدون کنکور در داخل کشور فعلا پذیرش نخواهیم داشت پیشنهاد درخت دانش به شما این است که برای خارج از کشور هرچه زودتر اقدام نمایید. تعداد زیادی از کشورهای اروپایی و آسیایی در رشته های پزشکی با شرایط فوق العاده اقدام به پذیرش می کنند. برای اطلاع از شرایط پذیرش می توانید در کانال مشاوره تحصیلی خارج از کشور درخت دانش عضو شوید.

پزشکی خارج از کشور

برای تحصیل در رشته پزشکی خارج از کشور به زبان انگليسي در ایتالیا باید در آزمون ورودی این رشته قبول شد. این امتحان بهIMAT معروف میباشد و سالی یکبار برگزار میشود. نهاد برگزار کننده این آزمون، دانشگاه کمریج میباشد و این آزمون در 15 کشور مختلف دنیا از جمله در شهر دبی به صورت همزمان برگزار میشود. ظرفیت برای دانشجویان غیر اروپایی 189 نفر میباشد. آزمون ورودی شامل 60 سوال میباشد و هر پاسخ درست برابر 1.5 امتیاز است و هر پاسخ غلط 0.4 امتیاز منفی خواهد داشت. از اینرو بالاترین امتیاز 90 میباشد. زمان آزمون 100 دقیقه میباشد.

تعداد سوالات هر بخش از آزمون به شرح زیر می باشد :
اطلاعات عمومی : 2 سوال
استدلال و منطق : 20 سوال
زیست شناسی : 18 سوال
شیمی : 12 سوال
فیزیک و ریاضی : 8 سوال
از جمله مزاياي تحصيل پزشكي در ايتاليا امكان گرفتن بورس و رايگان شدن شهريه رايگان و تحصيل به زبان انگليسي مي باشد.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از پذیرش داوطلبان مرحله تکمیل ظرفیت در دانشگاه آزاد از بهمن خبر داد.

دکتر امیررضا شاهانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا درباره نحوه پذیرش داوطلبان در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت در دوره‌های کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد منحصرا در رشته‌ محل‌هایی که تکمیل نشده است، از بهمن آغاز می‌شود و رشته‌های پزشکی هم شامل این مرحله خواهد شد.»

او ادامه داد: «از این پس پذیرش داوطلبان در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی براساس زمان ثبت‌نام نخواهد بود و سوابق تحصیلی ملاک پذیرش درنظر گرفته می‌شود.»

سرپرست سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی افزود: بر اساس تصمیم جدید مسئولان، علاقه‌مندان رشته‌های بدون آزمون، در زمان ثبت‌نام رشته‌های مدنظر خود را انتخاب می‌کنند و ملاک پذیرش سوابق تحصیلی می باشد.

برای یافتن جواب سوال بسیاری از داوطلبان گرامی که پس دانشگاه های علمی کاربردی، علوم پزشکی، آزاد اسلامی برای چه رشته هایی بدون کنکور دانشجو می پذیرند باید ادامه مطلب را با درخت دانش همراه باشید.

بدون کنکور دانشگاه علوم پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بدون کنکور هر سال دربرخی از  رشته های پیرا پزشکی به صورت بدون کنکور فقط با شرط سوابق تحصیلی به صورت نیمه متمرکز اقدام به جذب دانشجو می کرد.  این دانشگاه در مقطع کاردانی در رشته هایی مانند رشته اتاق عمل بدون کنکور، هوشبری بدون کنکور، مامایی بدون کنکور، دامپزشکی بدون کنکور، مهندسی پزشکی بدون کنکور، تکنیسین سلامت دهان بدون کنکور، گیاه پزشکی بدون کنکور و  ... دانشجو می پذیرد.

شرط سوابق تحصیلی، قبولی در مصاحبه به دلیل نیمه متمرکز بودن آن ، بومی بودن برای تحصیل، به صورت بدون کنکور در دانشگاه علوم پزشکی مورد سنجش قرار می گیرد.

دانشگاه بدون کنکور جامع علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز با مدرک دیپلم برای مقطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در رشته های مرتبط با رشته پزشکی مانند تجهیزات فنی اتاق عمل، تجهیزات آزمایشگاهی پزشکی، تجهیزات فنی آزمایشگاه، تجهیزات کنترل عفونی و استریلیزاسیون،  تشخیص پزشکی بدون کنکور دانشجو پذیرش میکرد. که ابتدا داوطلبان در مقطع کاردانی شروع به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی می نمایند و سپس برای مقطع کارشناسی ناپیوسته اقدام به ثبت نام می کنند. این دانشگاه نیز با شرط معدل بر اساس سوابق تحصیلی بدون کنکور دانشجو می پذیرد. و دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت کارشناسی پیوسته بدون کنکور پذیرش ندارد.

بدون کنکور پزشکی دانشگاه ازاد

دانشگاه آزاد اسلامی بدون کنکور هم که با تنوع زیاد رشته ها یکی دیگر از دانشگاه های مهم برای پذیرش داوطلبان در تمام گروه های تحصیلی به جز رشته های گروه پزشکی ( پزشکی بدون کنکور، دندانپزشکی بدون کنکور، داروسازی بدون کنکور)  و پیراپزشکی بدون کنکور( پرستاری بدون کنکور، مامایی بدون کنکور، اتاق عمل بدون کنکور، هوشبری، علوم تغذیه، بهداشت، و ...)  می باشد. یعنی دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی عمران بدون کنکور، مهندسی نفت بدون کنکور، مهندسی شیمی بدون کنکور، مهندسی مواد بدون کنکور و متالوژی و ... و در رشته های پر طرفدار علوم انسانی مانند حقوق، مدیریت، حسابداری، روانشناسی و ... در رشته های پر طرفدار هنر مانند موسیقی بدون کنکور، سینما بدون کنکور، عکاسی بدون کنکورو ... رشته های مختلف زبان های خارجه  و رشته های تجربی مانند زیست شناسی، شیمی، مهندسی کشاورزی بدون کنکور و شیلات بدون کنکورو .. بدون کنکور پذیرش می نماید.

مشاوره تحصیلی بدون کنکور درخت دانش

دانشگاه آزاد اسلامی به غیر از رشته های پزشکی و پیراپزشکی تقریبا در 90 درصد رشته های دیگر پذیرش بدون کنکور دارد.

داوطلبان گرامی برای یافتن پاسخ سوالات خود در زمینه انتخاب دانشگاه و انتخاب رشته های بدون کنکور (رشته های پزشکی بدون کنکور) می توانند با شماره تلفن 9099072943 تماس بگیرند و از راهنمایی مشاوران مجرب و متخصص درخت دانش بهره مند گردند. در صورت مشغول بودن خط تلفن می توانند سوالات خود را از طریق سایت مشاوره تحصیلی درخت دانش مطرح کرده تا در کمترین زمان به آنها پاسخ داده شود. برای اطلاعات کافی از تمامی رشته ها کافیست بر روی اسم رشته ها کلیک کنید و یا در جستجوی سایت رشته ی مورد نظر خود را جستجو کنید.

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 417
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 15
 • بازدید امروز : 82
 • باردید دیروز : 20
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 355
 • بازدید ماه : 796
 • بازدید سال : 9,283
 • بازدید کلی : 10,074